HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza’nın yeni konsepti: Zen

Zen-Yemek-Odasi-Genel

Yataş Grup’un mobilya markası Enza, yeni konsepti Zen ile evlere Uzakdoğunun dingin, huzurlu felsefe anlayışını ve rahat, sakin yaşamını getiriyor. Krem rengin ipeksi ve saf güzelliğini çıkış noktası olarak alan konsept, modern tarzı ve yalın formu ile kent yaşamı içinde ayrıcalıklı bir yerde durmayı başarıyor. Konseptin yemek odası ve yatak odası uygulamalarını sizin için inceledik.

Zen-TV-Ünitesi

Zen konseptinin yemek odasında özellikle konsol ünitesi dikkat çekiyor. Konsol ayağında kullanılan Rose rengi, ürüne özel olarak geliştirilmiş. Kapakları akordeon sistemi ile çözümlenmiş ve iki çekmecesi ile birlikte çok daha geniş bir iç hacim sağlanmış. Red Dot Design ödüllü kendinden stoplu menteşeler ve raylar sayesinde detaylar daha zarif hale getirilmiş.

Zen-Yatak-Odasi-Genel

İdeal ölçülerde tasarlanan yemek masasının ayaklarında da özel uygulamalara yer verilmiş. Krem ayaklı Zen sandalye ile tamamlanmış. Modelde yer alan TV Ünitesi; TV sehpası, yan tabla ve üst dolap parçalarından oluşuyor. Tüm modüller ile birlikte çok güçlü bir etki bırakan TV Ünitesi; istendiğinde parça parça da alınabiliyor. Salon bütünlüğü için yine Zen konsepti içinde yer alan oturma grubu ya da Nathalie oturma grubu öneriliyor.

Zen-sifonyerModelin sade ve zarif detayları ile öne çıkan yatak odası uygulaması; geometrik renkli kulplar ve özel işçilikli bronz ayna kullanımı ile ana karakterini gözler önüne seriyor. Üründe krem renk dikkat çekiyor. Komodin ve şifoniyerdeki çekmecelerde stoplu ray kullanılmış. Şifoniyerin üst kısmında ise kumaş kaplı aksesuar bölmesine yer verilmiş.

Gardırop sürgülü olarak tasarlanmış ve kapakların tamamı aynalı olarak düşünülmüş. Ürüne özel olarak üretilen geometrik şekilli ayna, modele ayrı bir değer katıyor. Oldukça fonksiyonel kullanıma sahip dolap içerisinde asansörlü askılık, 2 adet çekmece modülü, hareket sensörlü LED aydınlatmalı askılar ve pantolonluk mekanizması bulunuyor. Rose renkli özel yapım kulplar şıklığı tamamlıyor. Karyolanın kenarlarında özel işçilik ile yapılmış geometrik form ve özel kumaş, zarif ve duru görünüme güç katan unsurlar arasında.