HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza’dan yeni bir konsept: Orleon

Yataş Grup’un mobilya markası Enza; genç, modern ve yaşam dolu bir konsepti daha vitrinlerine taşıyor. Markanın Orleon adını verdiği çalışması, ev içinde tüm ihtiyaçları çözebilecek yeteneğe sahip modüllerle hayata geçirilmiş. Enza’nın 2013 yılında tüketicisi ile buluşturacağı kavram ve duyguları da başarıyla temsil eden Orleon; önümüzdeki günlerde ardı ardına beğeniye sunulacak tasarımların da habercisi konumunda. Konsept, salon ve yemek odası arasında etkileyici bir bütünlük oluşturuyor.

Orleon’un salon içinde değerlendirilecek farklı oturma ünitelerinde tay tüyü kumaş kalitesinde, alternatif desen ve zengin görünüm veren kumaşlar kullanılmış. Modellerin vizon, pembe ve gri olmak üzere 3 renk seçeneği ile beğeniye sunulması, tasarımın modern görünümüne ayrı bir hava katmış.

Kanepe seçeneklerinde yer alan üçlü yataklı, ikili gibi alternatifler, mekan kullanımında işlevselliği öne çıkaran çözümler sunuyor. Ürünü tamamlayan tekli koltuklar da oturma konforu ile dikkat çekiyor. Yuvarlak hatlı tasarımı ile mekanı genişleten Orleon’un üçlü koltukta uygulanan içten mekanizmalı ve iki kişilik yatak olabilen versiyonu, duvara sıfır bir şekilde kullanılabiliyor. Ana ürünlerde kullanılan üç renk seçeneğine uygun biyeli ve çiçekli alternatif kırlent uygulamaları da estetik açıdan görselliği farklı bir boyuta ulaştırıyor.

Konseptin çarpıcı bir diğer modeli de TV Ünitesi olarak belirginleşiyor. Her ölçüde mekanda değerlendirilebilecek şekilde, farklı modül alternatifleri ile sunulan ürün, beğeniye ve oda durumuna göre kullanıcısını özgür bırakabiliyor. Ürünün raf modülünde kullanılan LED aydınlatma, yemek odası ile konsept bütünlüğü yakalanmasına yardımcı oluyor. Keza kulplar ve diğer nüanslar da bu birlikteliğin altını çiziyor. Modelin duvar modülü hem dikey hem de yatay kullanılabilme özelliği taşıyor.

Orleon konseptinin yemek odası uygulaması, doğal ahşap yüzeyli ak meşe ve parlak krem renk kombinasyonu ile karşımıza çıkıyor. Üründe daha parlak yüzeyli, daha kolay temizlenebilen ve çizilmeye karşı dayanıklı olan çevreci akrilik malzeme kullanılmış. LED aydınlatmalara sahip konsol aynası ve cam kapaklı vitrin, şıklığı artırıyor.

Özel frenli menteşe ve raylar, özel doğal ahşap kulplar, konsol aynasında füme renk ayna kullanımı gibi detaylar dikkat çekici. Modelin masası, istendiğinde açılarak, çok daha geniş bir kullanım alanı sunabiliyor. Yemek odasında, oturma grubu ile uyumlu olacak şekilde özel tasarlanan Orleon sandalye kullanılıyor ve iki renk seçeneği sunuluyor.