HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza’dan yeni bir konsept: Born

+Genel-Gorsel

Yataş Grup’un mobilya markası Enza; koleksiyonunu Born adını verdiği şık konsepti ile genişletti. Markanın modern formda ve özgün değerler yükleyerek tasarladığı Born; ev içinde estetik ve yorum bütünlüğünü tercih edenler için sıradışı bir çözüm sunuyor. Zarif, sade ve fonksiyonel bir tasarım olarak hayata geçirilen model, Enza’nın genç, kentli ve çağdaş yüzünün zarif bir ifadesi konumunda…

Born-Konsol-3-detay

Doğal görünümü, sıcak ve samimi sunumu ile dikkat çeken Born’un yemek odası uygulamasında retro tarzın kullanıcısını kavrayan ve yaşanmışlık hissi veren gücünden son derece iyi yararlanılmış.

Modelde ahşap rengi ve antrasit gri kombinasyonu ile görsel etki artırılmış. Modelde yer alan ünitelerin ayak kısımlarında kullanılan antrasit renk, ana yüzeylerle şık bir uyum sergilemiş. Kapaklı ve çekmeceli alanlarda karşımıza çıkan kulplar, paslanmaz özelliği ile dikkat çekiyor ve yine antrasit gri ile hayata geçiriliyor. Bu alanlarda kullanılan kapak ve çekmece altyapısının kalite ve kullanım konforu ise özel malzemelerle sağlanıyor.

Modelin konsolunda geniş bir depolama alanı bulunuyor. Orta kısımda bulunan ve üstünde aksesuar sergilenmesi için füme renk camlı bölmesi bulunan alan, modülün zarafetini önemli ölçüde artırıyor. Yemek masasında, sabit ve açılır olmak üzere iki farklı versiyon ile beğeniye sunuluyor.

Born-Yatak-Odasi

Born konseptinin yatak odası uygulaması da yine son zamanların yükselen trendi olan Retro tarzının izlerini taşıyor. Dolap seçeneği olarak sürgülü ve 5 kapılı olarak iki versiyonda beklentiler yanıtlanıyor. Komodinlerde de yine kullanıcı beklentilerine göre esneklik oluşturulması düşünülmüş ve kapaklı ya da çekmeceli alternatifler geliştirilmiş.

Born-Yatak-Odasi-Karyola-2

Karyolada standart ve bazalı olmak üzere yine seçim yapmak mümkün oluyor. Karyola başlığında deri tercih edilmiş. Konsept ile uyumlu gri renk ise bu modüle modern ve ağırbaşlı bir hava vermeyi başarmış. Oldukça fonksiyonel bir tasarım olarak karşımıza çıkan şifoniyerde takı ve aksesuar gibi ürünler için füme renkli temperli camla estetize edilmiş aksesuar bölmesi bulunuyor.

Born-Yatak-Odasi-Komodin

Yatak odası uygulaması da konseptin belirleyicisi olan ahşap – antrasit gri kombinasyonunu sergiliyor. Kapaklı ve çekmeceli bölmelerde yine özel malzemelerle kullanım konforu artırılarak, uzun ömürlülük de sağlanmış.