HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza’dan retro stilin çağdaş bir yorumu: Bolero

Yataş Grup’un mobilya markası Enza; son yılların yükselen trendleri arasında yer alan retro tarzını modern bir tasarım dili ile yorumlayan Bolero modelini beğeniye sundu. Markanın gerek formu gerekse detayları ile farklılaşan bu yeni konsepti, ev yaşamı içinde kendisini yansıtmak isteyenler için oldukça şık, sıcak ve samimi bir alternatif oluşturuyor.

Bolero-Koltuk-Takimi

Bolero konsepti, geçmiş ile günümüz arasında zarif bir köprü kuran, dengeli ve şık bir tasarım olarak öne çıkıyor. Konseptin salon uygulamasında üçlü koltuk, ikili koltuk ve berjerler yer alıyor. Lüks kumaşın yanı sıra alternatif olarak Tay Tüyü kumaşın da seçeneklerini sunan model, bu sayede oldukça geniş bir kartelaya sahip oluyor.

Bolero-Tv-unitesi

Ahşap ayakları ve gövde kısmına uygulanan biye ile ayrıcalıklı bir form kazanan tasarımı, değişik ebat ve renklerde kullanılan kırlentler zenginleştiriyor. Modeli, işlevsel ve şık bir TV Ünitesi tamamlıyor.

Bolero-Yemek-Odasi-Genel

Bolero’nun yemek odası da retro akımından etkilenen çizgiler barındırıyor. Hint Cevizi ve siyah rengin kullanıldığı uygulamada yemek masası açılır ve sabit olmak üzere iki seçenek ile kullanıcıya ulaşıyor. Orleon sandalyeler ile şık bir uyum sergileyen bu masa, farklı ayak formu ile de beğeni topluyor. Siyah temperli cam ile hareketlendirilen konsol, depolama alanları ve mekanı daha geniş gösteren ayna modülü ile oldukça işlevsel. Aynadaki çerçeve uygulaması da yemek odasının estetiğine katkı sağlıyor. Yemek odasının diğer modüllerinde de konsepte ayrıcalık katan açılı ayak formları devam ettirilmiş.

Bolero-Yatak-Odasi-Genel-2

Konseptin yatak odası uygulamasında şık karyola, aynalı kapaklı gardırop ilk göze çarpanlar arasında. Modelin genel karakterini temsil eden ayak uygulamaları, komodin ve benzeri modüllerde kendisini göstermiş. Geniş ve düzenli depolama alanları yaratan model, kullanıcısına konforlu olduğu kadar işlevsel bir mekan da sunuyor.