HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza, yeni konsept tasarımlarını evlerle buluşturuyor

Yataş Grup’un mobilya markası olan Enza; yeni sezona hızlı ve oldukça iddialı bir koleksiyon ile merhaba dedi. Markanın birbirinden şık ve farklı konseptleri, bir evin tüm odalarını bir bütünlük içinde döşemeye olanak veriyor. 2013 koleksiyonunda yer alan modellerin ortak özellikleri şık, modern, yalın ve işlevsel bir tasarım dilinin çevresinde şekilleniyor. Enza’nın geniş yelpazesi içinden seçtiğimiz Matt konsepti, bu genel değerlerin de en iyi şekilde ifade edildiği çalışmalar arasında yer alıyor.

Image-5705

Matt konseptinin oturma grubu versiyonu 3’lü yataklı koltuk, 2’li koltuk ve berjerlerden oluşuyor. Geniş ya da kullanım alanı daha kısıtlı salonlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanan modelde, modüllerin kollarının dış kısmında uygulanan çektirmeler estetik duruşa katkı yapıyor. Yine kolların dış kısmına uygulanan ve ceviz rengi masif kayın çerçeveler, farklılık arayışında olanlara sesleniyor. Tay tüyü kumaş uygulaması ile yumuşak dokunuş duygusu garanti edilmiş. Modelde fark yaratan yeşil, bordo, lacivert gibi renkler kullanılmış.

TV ünitesi, işlevsel yapısı ve estetik gücü ile konseptin odalar arası köprü elemanlarından biri. Ceviz ve beyaz renk kombinasyonu ile oluşturulan modelde özel doğal ahşap kulp kullanımı dikkat çekiyor. Modülün tasarımı, evin her odasında TV ünitesi konumlandırma olanağı sağlıyor. Farklı yönlerde kullanma özelliği olan fonksiyonel alt tabla ve amortisör kapaklı üst dolap, ürünün konforunu artıran unsurlar arasında.