HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Enza Home’dan salona yeni bir bakış

Yataş’ın mobilya markası Enza; salonlarda yakaladığı estetik ve konfor çizgisi ile beğeni toplamayı sürdürüyor. Markanın koleksiyonuna yeni katılan tasarımlar da geleneksel kalite anlayışını ve titizliği yansıtıyor. Bu tasarımlardan Nathalie ve Positano koltuk takımını sizin için inceledik.

+natalie02

Nathalie koltuk takımı; son zamanların trendleri arasında önemli yere sahip olan tay tüyü kumaş ile kaplanmış. Değişik renk ve ebatlarda kırlent kullanımı ile hareketlendirilen ve zenginleştirilen tasarım, form olarak salonları geniş gösteren bir dizayn anlayışını benimsiyor.

natalie03

Takımda tekli, ikili ve üçlü koltuk seçenekleri yer alıyor. Vizon, bej ve taş olmak üzere üç farklı renk ile beğeniye sunulan Nathalie’de ayak renkleri de beyaz ya da ceviz olarak karşımıza çıkıyor.

Oturma konforu dikkat çekici olan model, yüksek ayak yapısı sayesinde temizlikte de kolaylık sağlıyor.

positano08

Enza’nın salonlar için geliştirdiği bir diğer modeli ise Positano… Gövdesinde gri ve kahverenginin tonlarına yer veren tasarım, tay tüyü kumaş ile döşenmiş. Desenli kırlent uygulamaları ile şıklığı artırılan Positano’da Lukens ayak detayları da dikkat çekiyor.

Modelin tasarımında modern ile klasik arasında kurulan bağlar öne çıkarılmış. Kollardaki eğimli hareketlilik, oturma ve sırt bölümlerinde karşımıza çıkan çektirmeler ve düğme kullanımı, zarif ve çarpıcı bir sentezi gözler önüne seriyor.

Modelde üçlü, iki buçuklu ve tekli koltuklar bulunuyor.