HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Duymak istediğiniz sesler, görmek istediğiniz tasarım

En iyisine ulaşma isteği hayatımızın her anında yanımızda. Evimizde keyifle film izleyeceğimiz ya da müzik dinleyeceğimiz zamanlarımızın da bu kavramın dışında olması imkansız. Kendimize ve hobilerimize ayırdığımız zamanlardan en yüksek tatmin duygusunu almak, yaşamımıza da kalite katacak bir duygu bütünlüğü oluşturuyor. Bu bütünlük, dekoratif açıdan estetik bir görsellikle de sunulduğunda geriye eksik bir şey kalmamış oluyor. Bang & Olufsen’in yeni Beolab 14 surround hoparlör sistemi, bahsettiğimiz arayışlara sunduğu çözümlerle iyi bir örnek konumunda…

BEOLAB-14---Gorsel1

Boyut olarak küçük fakat ses olarak büyük BeoLab 14, Bang & Olufsen’in akustik mühendislerinin yarattığı çarpıcı performansı, şaşırtıcı derecede küçük birimlerle sağlıyor. Farklı renk seçenekleri bulunan değiştirilebilir kumaş kaplamalara sahip olan hoparlörler, en zor iç mekan tasarımlarına bile mükemmel uyum gösteriyor. Bir heykel görünümündeki subwoofer’a sahip olan sistem içerisinde, tüm hoparlörler için ayrı ayrı yükselticiler bulunuyor. İnce hatlarıyla oldukça küçük bir yer kaplayan sistem, yürek hoplatan bas tonlarıyla da dikkat çekiyor. Akustik özellikleriyle öne çıkan Beolab 14, duvar ve tavan montajının yanı sıra zemin ve raf standlarını da içeren geniş yerleştirme seçenekleriyle her mekana uygun çözümler sunuyor.

Bang & Olufsen Yönetim Kurulu Başkanı Tue Mantoni; BeoLab 14’ün evdeki görüntü sisteminin ses kalitesini de artırmak isteyen, aynı zamanda iç tasarım konusunda karşılanması güç beklentilere sahip tüketiciler için tasarlandığını ifade ederek şu açıklamayı yaptı: “Hepsi birarada surround hoparlör sisteminin piyasaya sürülmesi Bang & Olufsen için büyük ve yenilikçi bir adımdır. Tasarladığımız her üründe ses kalitesi önemlidir. Temel yaklaşımımız ile ürettiğimiz bu ürünle, orijinal Bang & Olufsen ses kalitesini subwooferı saklamak zorunda kalmadan, surround ses kalitesini tatmak isteyen herkese sunuyoruz.”

BEOLAB-14---Gorsel2

BeoLab 14 tüm Bang & Olufsen TV’lere sorunsuz bir şekilde bağlanırken, aynı zamanda herhangi bir televziyon veya AV alıcısını yeni bir ses performansı seviyesine kolaylıkla yükseltebiliyor. Yeni kompakt hoparlörler, tüm Bang & Olufsen ürünleri ile aynı titiz geliştirme sürecinden geçmiş. Modelin geliştirilme sürecinde çok önemli çalışmaların yer aldığını belirten yüksek ses mühendisi Jens Rahbek, “Ses, en iyi bileşenlerle bile kişiye göre değişen bir deneyimdir. Sanatçının duyurmayı amaçladığı gerçek sese mümkün olan en iyi şekilde yaklaşmak amacıyla farklı insanlar, farklı ortamlar ve farklı aşamalarla saatlerce dinlemenin de dahil olduğu bir süreç kullanarak hoparlörlerimizi geliştiriyoruz” açıklamasıyla bu konuya ışık tutuyor.

BEOLAB-14---Gorsel6