HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Duvarlarda Kış’a meydan okumak!

Marshall ColourFutures 2014 Kataloğu’nda yer alan Turuncular ve Sarılar, gri Kış mevsiminde doğaya hakim olan soğuk renklerin melankolisine Güneş’in sıcak tonlarıyla direniyor. Markanın hazırladığı özel renkler, yaşam alanlarına mutluluk katmak amacıyla geliştirilmiş.

0004054Yellow-room

0009622Yellow-bedroo

Coşkun ve yoğun bir renk tipi olan, daha çok doğada gün batımında ve hurmanın etli kısmında görülen turuncu, özgün ve organik izlenimler bırakırken birçok koyu rengin verdiği sentetik duygusunu da taşımıyor. Bu renk daha da coşkulu bir etki yaratmak için, bir miktar daha kırmızı alarak geçen yılın papaya rengine göre biraz daha geliştirildi. 2011’den beri sürekli olarak daha güçlü bir anlatıma kavuşan bu renk ailesi, şimdi gerçek etkisini barındırıyor.

0000344Gold-Yellow-Nurser0010980yellowdiningare

Sarılarda ise geçen yılın griden daha çok arındırılmış geniş paleti, daha küçük ama önemli seçme sarıları içerecek şekilde küçültüldü. Taze yapraklar ve filizlerin yumuşak, yeşile çalan sarısı, göz alıcı bir sarı tonlaması ile çok az bulunan beyazlar, bu renk tonu alanının dört belirgin karakterini oluşturuyor. Çok sayıda geleneksel folklorik dokumalarda ve modellerde görülebilen bu sarı, safranın kendisi kadar eski olmasına rağmen başka renklerle birleştirildiğinde yeni hissi veriyor. Geçen senenin temel sarısını etkileyen hafif zeytin izinin yerini meyve özü, hardal ve amberinin daha sıcak tonları aldı.