HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Duvarlar değişiyor

DAMASK-DKEvin duvarları aynı zamanda doğal tabloları konumunda artık. İç dekorasyonun fonu, bir anlamda sahnesi… Tasarımcıların ve desen mimarlarının belki de en çok sevdiği alanlardan da biri çünkü bu denli geniş bir platformda oluşturulabilecek güzelliklerin neredeyse sınırı yok denebilir. İşte tüm bu kavramlar biraraya gelince duvarların değişmesi de kaçınılmaz oluyor. Bu gelişimi farklı alanlarda yorumlayan dört markanın keyif veren çalışmalarını sizin için biraraya getirdik.

İngiliz Modacı Matthew Williamson dekorasyon dünyasında da yaratıcılığını konuşturuyor. Osborne & Little için tasarladığı 2013-2014 Sonbahar-Kış “Eden Collection” ile renkleri cesurca kumaş ve duvar kağıtlarında kullanan modacı; metalik, kobalt ve elektrik mavisi, ametist, limon, gül ve limon küfü renkleri ile sezona kontrast geçişler yapıyor. Dramatik renklerin aydınlanarak ön plana çıktığı koleksiyonda, pastel renklerle yaratılan gölge oyunları ışığın pırıltısını zarafetle yansıtıyor. Farklı kültürleri buluşturan efsanelerden ilham alarak renklerin canlı notalarını sunan Williamson koleksiyonlarının tamamı Damask’da yer alıyor.

DUVAR-KAĞIDI-DAMASK-Matthew-Williamson-tasarımı-dk

DUVAR-KAĞIDI--DAMASK-O&L

DAMASK-Osborne-&-Little-Strand---Portland-Duvar-Kağıdı-10mx52cm----105-EURO

ŞEKER-PEMBESİ---DAMASK-NINA-CAMPBELL

Düfa; bu yıl yoğun desenli, çizgili duvarların mekanların ana hatlarını oluşturacağını belirtiyor. Büyük ve orantısız objeler, çiçekli yastıklar, renkli aksesuarlar ince detaylar olarak göze çarpıyor. Bir dönemin modası olan iki renkli duvarlar da yeniden hayatımıza giriyor. Yılın renkleri olan mürdüm ve yeşilin tüm tonlarını Düfa Mix renk sisteminde bulmak mümkün.

Yine yılın rengi gri tonlarını duvarlara taşımak isteyenler, çizgili perdeler veya çiçekli yastıklarla odalarında şık bir görüntü yaratabilir. Markanın küfe ve mantara karşı yüksek dirençli olan ürünleri aynı zamanda tam silinebilir özelliğe de sahip.

6054-Limon-Çiçeği---Düfa-mix