HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Dekorasyona “duru” bir bakış açısı

Son yılların dikkat çeken markaları arasında yer alan Cascade, günümüz mobilya trendlerine yönelttiği özgün yorumları ile adından söz ettiriyor. Markanın Duru adını verdiği konsepti, bu yaklaşımın izlerini hemen her detayında ortaya koymayı başarıyor. Modelin güçlü ve sakin duruşu, iç mekanda elde edinilmesi istenen etkiyi inşa etmekte oldukça başarılı.

Yeni sezona yılın trendlerini kendi bakış açısı ile harmanlayarak hazırlanan Cascade; koleksiyonunda retro, provans, pop art gibi kavramlara da yöneliyor. Retro tarzda mobilyalarda ipek mat cilaya sahip açık ceviz ve meşe tonlarının hakimiyetini öne çıkaran marka, provans stil ürünlerde ise eskitme tekniğiyle boyanmış beyaz fonun altından görülen, ufalanmış soyulmuş soluk mavi, sütlü yeşil gibi renklere ya da da pastel kahve tonlarla bezeli alttan eski rengin göründüğü uygulamalara ağırlık veriyor. Modern tarzın sınırları ise geometrik formların hakimiyeti ile zorlanıyor.

Markanın koltuk gruplarında ise retronun tanımı parlak turuncu, fıstık yeşili, kobalt mavi, nar çiçeği gibi canlı tonlarda yapılırken, provans stile sahip ürünlerde doğa ve kırsal yaşamdan ilham alan tonlar ön plana çıkarılıyor. Uçuk tondaki maviler, su yeşili, toz pembe, soluk hardal sarısı, pudra lila ve fildişi; bu aşamada karşımıza çıkan ana renkler arasında. Markanın Duru konsepti de genel Cascade yaklaşımlarının izlerini başarıyla yansıtıyor. Yatak odasından salona dek evin her odasında kendisine yer bulan Duru, incelikli ve sade tasarım dili ile beğeni toplayan çalışmalar arasında. Konseptin tüm versiyonlarında işlevsellik ve ergonominin buluştuğu noktalar üzerinde durulmuş. Geniş hacimli alanlar, konforlu oturma platformları; modelin güçlü görsel etkinliğine önemli katkılar sağlıyor.