HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Buhar duşu ile gelen tazelik

“İyi bir fikir bulacak kadar şanslıysanız, bunu paylaşmak da görevinizdir,” diyor başarılı tasarımcı Philippe Starck. Tasarımcının şu aralar paylaşmakta olduğu çok özel fikir ise banyo üreticisi Duravit için tasarladığı yeni bir buhar duşu: St. Trop

Duravit’in St.Trop adını verdiği buhar duşu, kare biçimli pürüzsüz gövdesi zeminde en fazla bir metrekare alan kaplıyor. Temelde basit olan bu tasarım, Starck’a özel bir ilham atılımı için sıçrama tahtası sağlamış. Modelin kapısı büyük ölçekli bir tabloyu süsleyen bir çerçeveye benziyor. Beyaz fon, tuvali oluşturuyor. Duş alan kişi motifi meydana getirerek, doğal bir güzellik eseri oluşturuyor. Artistik temayı devam ettiren, ısıya dirençli malzemeden yapılan tabure ise tek başına bir heykel görüntüsünde.

Tasarım fikrinin basit ama etkili karakteri duşun içindeki özelliklere de yansıyor. Lüks bir havai duşla tamamlanan Starck armatürleri günlük kullanım için tam teşekküllü bir duş meydana getiriyor. Kumanda panosu maksimum gevşemeyi sağlayan güçlü bir buhar banyosunu çalıştırıyor. Sadece bir düğmeye basılarak %100 nem ortamında sıcaklık 42 ile 50 derece arasına yükseliyor. Buhar banyosunun keyfi 20 dakika sürecek şekilde ayarlı. Aydınlatma ise üst taraftaki bir ışık şeridiyle sağlanıyor.