HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Bir banyoyu yeniden planlamak

Grohe; Grandera modeli ile yenilenen eski binalarda hoş atmosferler yaratılmasına yardımcı oluyor. Eski bir konutun yenilenmesi genellikle binanın karakteri ile daha uyumlu ve ideal tasarıma sahip cömert boyutlarda bir banyoya yer açmak için de bir fırsat sunuyor. Markanın sunduğu bu plan örneği, 35 metre kareden az bir alanda, yeni Grohe Grandera tasarımcı bataryalarını da içeren zarif ve lüks bir özel SPA’nın nasıl oluşturulabileceğini gösteriyor.

01_GROHE--plan

Sürgülü bir kapı ile ebeveyn yatak odasından erişilebilen banyonun dekoru, yandaki odanın sahip olduğu zarif, samimi hissi burada da sürdürüyor. Her ne kadar parke zemin için sıcak bir ahşap tonu seçilmiş olsa da kum rengi duvarlar, duştaki doğal taş seramikler ile tam bir ahenk içinde.

Soyut bir baskının bulunduğu yuvarlak siyah-beyaz halı ve puflu beyaz koltuk, etrafa konfor duygusunu yayarken ev sakinlerini, yaptıkları işi bırakıp rahatlamaya davet ediyor. Zarif hatlarıyla ayırt edilebilen küvet, yerden küvet bataryası ile tamamlanıyor.

bathroom-plan

Bataryanın eğimli çıkış ucu banyonun modern-klasik ambiyansını da mükemmel şekilde vurguluyor. Küvetin yakınındaki bir cam yan sehpa mum veya vücut bakım ürünlerinin kolaylıkla erişilebilir olması için alan sağlıyor. Bu üç unsurun bileşimi odayı toparlıyor. Küvetin karşısındaki alan ise iki tepe duşu ve termostatik duş bataryasının sağladığı sıcak yağmur duşunun tadının, iki kişi tarafından çıkarılabilmesi için yeterli alan sağlayan bir duş kabinini barındırıyor. Çerçevesiz bir cam bölme, duş alanına parlak ve havadar bir his kazandırıyor.

Grandera-bathroom-plan

Çift lavabo, büyük bir aynanın hemen yanı başında duvarı kucaklarken, mermer tezgah üzerine oturan iki lavabo da bolca alan sunuyor. Arkadan aydınlatmalı aynalar camdan süzülen ışığın oyunlarını tamamlayarak odanın davetkar aydınlığını daha da pekiştiriyor. Lavaboların altındaki özel yapım duvara monte dolap ve raflar, çeşitli banyo gereçleri için bol yerin yanı sıra bunlara kolay erişim de sunuyor. Beyaz porselen aksesuarlar sıcak ahşap tonları ve parlak mermerden oluşan renk yelpazesini tamamlıyor. Bu klasik banyonun zarafeti, banyonun tamamına yerleştirilen Grohe Grandera batarya ve aksesuarları ile daha da vurgulanıyor.Marka bu tasarımda, akıcı feminen formları maskülen kenarlar ile bir araya getiriyor. Batarya, aynı anda hem yuvarlak hem de köşeli hatları, ışık ve rengi yansıtan krom yüzeyi ile bir heykel gibi odanın merkezinde yer alıyor. Bataryaları beyaz porselen aksesuarlar tamamlıyor.