HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Bedensel engelliler için kaliteli bir yaşam alanı

ceravit1

ceravit2Türkiye nüfusunun %12’sinden fazlasını engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Ancak Türkiye’de engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin dünyanın gelişmiş ülkeleri ile kıyaslamak ne yazık ki mümkün değil. Engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri kaliteli yaşam tarzına kavuşmaları için yatırım ve üretim yapan markalardan biri olan Creavit; hayata geçirdiği özel banyo konsepti ve ürünleri ile şık ve kullanışlı bir ortam yaratıyor.

Creavit’in Bedensel Engelli Banyo Takımı; lavabo, klozet ve asma klozetten oluşuyor. Bu ürünleri sabit, hareketli ve açılı tutunma barları tamamlıyor. Böylece banyoda gereken kullanım kolaylığına ulaşılıyor. Bedensel Engelli kişiler için özel olarak tasarlanan takım, katlanır banyo oturağıyla da fonksiyonellik sağlıyor.

Ürünler tekerlekli sandalyeli kişiler tarafından kullanılacağı için; klozet bu yüksekliğe uygun ölçüde çalışılmış ve klozet kapağının tasarımı da buna göre dizayn edilmiş. Uygulama aşamasında tutunma barlarının hangi tarafta olacağının doğru belirlenmesine, bu barların yüksekliğine ve lavabonun kullanım kolaylığına uygun yüksekliğe göre monte edilmesine dikkat edilmesi gerekiyor.