HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Banyolarda son trendler

Modanın ve trendlerin şekil verdiği mekanlardan biri de banyolar. Sezon renkleri, gözde akımlar ve bireysel tercihler; bu özel mekanda birçok farklı tasarım sayesinde çarpıcı buluşmalar yaşıyor. İşte bu çalışmalardan birkaç örnek.

Seranit Porselen’den Fossil

Seranit Porselen, adını görünümünden alan Doğal Taş kategorisi ile dikkat çekmeye devam ediyor. Koleksiyonun büyük beğeni toplayan serilerinden Fossil, mermer ve granitin kullanım rahatlığını evlere taşıyor. Toprağın rengini mekanlara taşıyan seri, lappato ve full lappato yüzeyleri ile iki farklı seçenek sunuyor. 60×120 cm’lik boyutuyla da göze çarpan Fossil, mermerin asaletini evlere taşıyor.

+fossil

Artemadan Nest Trendy

Artema’nın doğadan esinlenilerek tasarlanan Nest Trendy armatür ve aksesuar serisi; ürün çeşitliliği, farklı zevk ve ihtiyaçlara kolayca cevap verme başarısı ile dikkat çekiyor. Zarif formlu armatürler dayanıklılığı, uzun ömürlü oluşu ve su tasarrufu özelliğiyle doğaya destek sağlıyor. Yuvarlak hatlı aksesuarlar ve tuvalet fırçalığının silikon kapağı, ergonomik kullanıma olanak tanıyor. Serideki diş fırçalığı, polikarbon haznesi sayesinde bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

artema

Geberitin kötü kokularla savaşı

Banyolardaki kötü kokuların giderilmesi için etkin bir havalandırma sistemine ya da havalandırma camına ihtiyaç duyuluyor. Ancak bu havalandırma sistemleri, aynı zamanda banyolarda ısı kaybına da neden oluyor. İşte bu noktada banyolarda ısı kaybı oluşmasını engelleyen ve havalandırma camı olmasa dahi kötü kokuları yerinde temizleyip ortama hoş koku veren Geberit Duofresh ve Geberit Monolith Plus, enerji sarfiyatının da önüne geçiyor ve banyolar her zaman hoş kokuyor.

Geberit-Monolith-Klozet

Duravitten Delos

EOOS tasarım topluluğunun Duravit için geliştirdiği Delos ürün serisi, banyo tasarımında minimalist zarafeti yakalıyor. Dolapları açmak üzere kapakların bir miktar kenarların dışına taşması sayesinde, kulp veya benzeri bir aksesuara gerek kalmadığı için, mobilya koleksiyonunun mutlak geometrik tasarımı bozulmuyor. Fırçalanmış yüzeyiyle açık renkli gerçek meşe ahşap kaplama serinin kalitesini vurgularken banyonuza otantik bir hava katıyor.

duravit

Ege Vitrifiyeden Dropia

Ege Vitrifiye’nin Dropia serisinde açık sifon ve banyo mobilyasıyla uyumlu 65 cm lavabo, gömme rezervuara uyumlu duvara tam dayalı klozet, asma klozet ve kompakt asma klozet yer alıyor. Seride yer alan dikdörtgen lavabo içindeki daire hazne, alışagelmişin dışında bir görsellik sunuyor. Açık sifon kullanımı ile modern ve yalın mekanlar oluşturulabilirken fonksiyonel çözümlere de imkan sağlanıyor. Özel tasarlanmış klozet kapağı ile yalın çizgisini destekleyen Dropia klozet, gömme rezervuar sistemleri ile kullanılarak mekanda alan kaybını önlüyor.

dropia 

SERELden ödüllü tasarım

Yumuşak geçişlerin hakimiyeti altına girerken, mekanda sade ve minimal esintiler bırakan Purity klozet, A’Design Silver Award sahibi bir tasarım. Model sadece kullanıcısını estetiğiyle etkilemekle kalmıyor, tak çıkar slim klozet kapağıyla temizlik ve masumiyetle buluşarak doğaya saygı duyuyor.

Asma-Klozet 

Çanakkale Seramikten büyüleyici desenler

Çanakkale Seramik, geleneksel motifleri yeniden yorumlayarak hayata geçirdiği Maison koleksiyonu ile mekanlara çarpıcı bir görsellik kazandırıyor. Koleksiyon; banyonuzu hassas bir kumaş gibi işleyerek, kültür yansıması desenleriyle evlerde romantizm rüzgarı estiren Romance serisinin yanı sıra Natural serisini de içeriyor. Beton görünümün yaşam alanlarındaki etkisi, Natural serisinin altıgen gibi oyunlu desenleriyle birleşince, etkileyici bir odak noktası oluşuyor.

Maison-Natural

Graniserin ahşap dokusu

Graniser, yaşam alanlarında farklılığı arayanlara Lancaster serisini sunuyor. Ahşabın doğallığını, seramiğin dayanıklılığı ile buluşturan Lancaster serisi, modern görünümü ile yaşam alanlarına sıcak bir hava katıyor. Yüzeyde leke ve iz oluşumuna karşı da dayanıklı olan seri, hem ıslak hem de kuru zeminlerde rahatlıkla uygulanabiliyor. 15×90 cm boyutunda dayanıklılığı ahşabın asaletiyle bütünleştiren seri, dark grey, nut, brown, multicolor renklerinden oluşuyor ve ister yatay ister dikey olarak kullanılabiliyor.

GRANİSER-LANCASTER-SERİSİ-2 

VitrAnın Zentrum serisi

İşlevselliği ve pratikliğiyle öne çıkan Zentrum serisindeki lavabolar, derin iç hazneleri sayesinde su sıçratmıyor ve kullanım alanlarının temiz, kuru kalmasını sağlıyor. Serideki takım, asma, yerden tek klozet seçenekleri ise değişik zevklere ve farklı büyüklükteki banyolara uygun alternatifler sunuyor. VitrA’nın Zentrum serisi, yarım veya kolon ayakla kullanılabilen 4 farklı genişlikteki lavabo gibi akıllı çözümleriyle, dar banyoları rahatlatıyor.

ab

Tureks Stone ruhunuzu dinlendiriyor

Tureks Stone, yeni Onyx koleksiyonu ile Antik Yunan ve Roma mimarisini mekanlara taşıyor. Kutsal taş olarak bilinen ve tarihi Antik döneme dayanan, ışığı geçiren Onyx taşlar, sakinleştirici ve dinlendirici özelliği ile dikkat çekiyor. Pembeden sarıya, yeşilden beyaza birçok rengin bulunduğu Onyx koleksiyonundaki taşlar, çoğunlukla duvarda kullanıldığı gibi masa ve sehpa yapımında da tercih edilebiliyor.

Tureks-Stone 

NG Kütahya Seramikin Elis serisi

Elis serisi banyo, koridorlar ve lobi alanları gibi iç mekanlara sofistike dokunuşlar için ideal bir seçenek sunuyor. Seride Elis çiçeğinin modern formlarla yorumlandığı lüks dekorlarının yanı sıra bone ve kahve renk tonlarında dekor ve karolar bulunuyor. Kombine olarak uygulanabilen tasarımlar mekânlara sadece ferahlık değil, yalın bir şıklık da kazandırıyor.

NGKütahyaSeramik_Elis-(3)

Serra Seramikten Baroque

Serra Seramik’in en çok tercih edilen modellerinden biri olan Baroque; beyaz, cement ve gri seçeneklerde beğeniye sunuluyor. Modelin 60×60 cm’lik yer ve 30×90 cm’lik duvar karoları bulunuyor. Mat bir yüzeye sahip olan Baroque modeli, Vanucci’nin birbirinden şık banyo ve mutfak mobilyalarıyla da büyük bir uyum sağlıyor.

serra 

Villeroy&Bochtan Viclean L

Villeroy&Boch, doğadan ilham alan minimalist tasarımı ve inovatif özelliklerle desteklenen ViClean L akıllı klozet kapağı ile fark yaratıyor. Estetik ve işlevselliği kusursuz bir şekilde buluşturan ViClean L, banyolarda mükemmel hijyen sağlıyor. Tuvalet ve bidenin aynı ürün üzerindeki uyumlu birlikteliği, gizli elektrik ve su bağlantısı ile model, banyoyu estetik açıdan da tamamlıyor.

VICLEAN-klozet

Kaleden Diamante

Kale’nin beğeniye sunduğu, İtalyanca elmas kelimesinden gelen armatür serisi Diamante; keskin hatlarının yanı sıra, sadece Kale’ye özgü tasarımıyla bir elması çağrıştırıyor. Serinin tüm armatürlerinde, ısı ve akış düzenleyebilen 40 mm’lik seramik kartuşu kullanılarak, standart armatürlere %40’a yakın su tasarrufu sağlanıyor. Krom rengi ile ışıltılar sunan Diamante serisi; lavabo armatürü, banyo armatürü, döner borulu eviye armatürü, küvet armatürü çeşitleriyle ve 5 yıl garanti kapsamında satışa sunuluyor.