HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Banyolar aksesuarları ile güzel

four_style-014Banyo mobilyaları, vitrifiyeler, seramiklerle banyonuzun genel görünümünü oluşturmak elbette mümkün. Ancak bu mekanları yaşayan, bulunduğu ana tanık bir kimlikle, en önemlisi de kendi karakteriniz ile bütünleştirmek için aksesuar kullanımını da dikkate almalısınız. Banyolar, aksesuar kullanımı için çok geniş alanlar sunmayacaktır. Bu yüzden bu mekanı kişiselleştirirken nasıl ilerlemeniz gerektiği konusunda bazı adımları sizinle paylaşmak istedik.

Banyo aksesuar malzemeleri, banyoları gösterişli kılan ve genelde bu mekana özgü tasarımlardan oluşur. Ancak birkaç doğru dokunuşla farklı aksesuarları da bu mekana adapte edebilirsiniz. Aksesuar seçimlerinizde belki de en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ise banyoların ıslak mekanlar oluşu.

Modern aksesuarlar banyolara yeni bir görünüm kazandırır ve mekana rahatlık katar. İşlevselliği de artıran özellikler, aksesuarları daha kullanışlı yapacaktır. Banyolarda kullanacağınız aksesuarlar sağlam, güvenli ve iyi kalitede olmalıdır. Ayrıca mekanın boyası, duvarları, mobilyaları, vitrifiye ve armatürleri ile bütünlük sağlamalıdır.

Banyo aksesuarları, kullanımda kolaylık ve avantaj sağladıkları için oldukça gereklidir. Banyodan çıkarken havlunuza kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan havluluklar, banyo zeminine basıp yerin ıslanmasını, kaymasını vs. engelleyen banyo paspasları, kullanmanız gereken aksesuarlardan bazılarıdır.

Yatas-BanyoHavlu-(4)

BADEM-MOBILYA-USTU-LAVABO-FIYAT-ARALIGI-250-300-TL

Banyoda en çok kullanılan aksesuarlar

Banyolarda genellikle fonksiyonun ön plana çıktığı aksesuarlar kullanılır. Bunların başında klasik sabunluklar ve sıvı sabunluklar gelir. Aynı şekilde diş fırçalıkları da bu grupta yer alır. Tuvalet kağıtlığı, yuvarlak veya uzun havluluk, çöp kovası, pamukluk da banyolardaki fonksiyonel aksesuarlar arasında bulunuyor.

İşlevselliğinin yanı sıra mekanı süslemeye de katkı sağlayan aksesuarlar arasında ise yer paspasları, mumlar, banyo perdeleri, yapma çiçekler gibi tasarımları sayabiliriz.
Kişisel tercihlere ve kullanıma göre değişebilecek farklı renk, model ve malzemelerde birçok farklı banyo aksesuar malzemesi, bu mekanı size özgü yapmaya yardımcı oluyor.

Çok sık kullanacağınız malzemelerin sağlam olması önemlidir. Görüntüsü de önemli olan banyo aksesuarlarının ucuz görünmemelerine, iyi malzemeden yapılmış olmalarına ve banyo dekorasyonunu tamamlamalarına dikkat etmek gerekir.

Havlu askılıkları ve tuvalet kağıdı asacağını konumlandırmayı sona bırakmamalısınız. Banyonun planını çizerken bunları da düşünmek, uygunsuz ve kullanışsız yerlerde konumlandırmamak önem taşıyor.

Banyo perdeleri, el ve vücut havluları, yer paspasları, mumlar, raflar gibi malzemelerle renk kombinasyonu sağlayarak banyonuzda bir uyum yakalayabilirsiniz. Diş fırçalık, sabunluk, banyo bardağı gibi ürünlerin kolay temizlenebilir olmalarına dikkat edin. Çünkü bu tür malzemelerin kesinlikle bakteri barındırmaması gerekmektedir.

BORNOZ-375TL

Banyo paspasları mekana sıcaklık verir, ayakları sıcak tutar ve kaymayı önlerler. Banyo paspası seçerken, banyo trafiğine ve neme dayanıklı olanları seçmekte yarar vardır.

Banyoları neredeyse evin yaşanılacak bir odası haline getirmenin yollarından birisi de çiçekler, bitkiler ve hatta küçük ağaçlardan geçiyor. Bu seçimlerle ıslak mekanlara sıcaklık katmak, enerji kazandırmak çok zor değil.