HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Bahçede keyif zamanları başlıyor

Aylarca bu havaları bekledik. Güneşi, dinçleştiren sabah esintisini, açan çiçekler karşısında bir çay molasını… Temiz havayı içimize çekmek ve çok özlediğimiz bahçemizde zaman geçirmek için vakit geldi. Sonbahar’ın ilk yağmurlarına dek yeniden hayatımıza konuk olacak bahçelerimizde daha güzel ve daha rahat zamanlar geçirmeyi hak ettik. Bakalım bu sezonda bahçe keyfimizi neler, nasıl artıracak?

+TRIBU_2014_mood06

Evden bahçeye açılan, oturup sohbet ettiğimiz ve toplandığımız alanların, bahçemiz içinde yürüdüğümüz yolların zemini de en az bahçemiz kadar önemli. Elbette rahat oturma ve yemek yeme alanları, zevkinize uygun aydınlatmalar, dinlenmek için farklı formlarda üniteler, bu yıl yine dışarıdaki hayatın tamamlayıcıları olacak. Saksılardan heykellere dek birçok özel tasarım ise bahçeleri kişiselleştirmek ve şıklığını artırmak adına önemli görevler üstleniyor.

Gözümüz gibi baktığımız çiçeklerimizin bakımı ve topraklarının hazırlanması, havalandırılması gibi zevkli uğraşlar, dayanıklı ve işlevsel ürünlerle çok daha kolay bir hale geliyor.

Çiçeklerin, çalı çitlerin ve ağaçların küçük budama işlemleri, bahçelerin daha estetik görünümü için de önemli. Fiskars

Amalfigazebo_26bin815-TL_Amalfi-ikili-kanepe_10bin370TL_Amalfi_puf_2bin860TL_Amalfi_koltuk_5bin525TL_Orta-sehpa_2bin180-TL_3lu-saksi-set_6bIn175-TL_fatihkiral

Uzun süreli oturma ve dinleme konforu, gerek bahar aylarında gerekse Yaz’ın uzun ve sıcak günlerinde en çok aradığımız özellikler arasında… Bu konforu görsel olarak da desteklemek, geçirilecek zamanı daha da değerli kılıyor. Kolay temizlenebilir, dış mekan şartlarına dayanıklı modeller arasından yapılacak seçimler, sorunsuz bir bahçe hayatının da kapılarını aralıyor.

Açık alandaki önemli bir keyif unsur da mangal ve barbekü… Weber’in farklı ihtiyaçlar için hazırladığı geniş koleksiyon, bu konudaki arayışlara yanıt üretmeyi başarıyor.

Tureks Stone’un bu yıl hazırladığı koleksiyonda yer alan aşınmaz ve kaymaz zemin kaplamaları; özellikle avlu, teras, bahçe ve havuz kenarlarında tercih ediliyor.