HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Ayrıntılarla pratikleşen mutfaklar

Mutfak ve yatak odaları için ürettiği şık, kaliteli çözümlerle dikkat çeken Alman markası Nolte; özellikle mutfaklarda yakaladığı yüksek ergonomi, işlevsellik, kullanım kolaylığı gibi unsurların ardına birçok ayrıntı gizliyor. Bunların en önemlileri ise çekmece ve dolap sistemleri…

+NK2092

Günümüzde mutfakların yaşam alanı olarak değerlendiriliyor oluşu, daima düzenli ve derli toplu görünmelerini gerektiriyor. Ayrıca kadınlar, mutfakta vakit geçirirken aradıklarına bir çırpıda ve kolayca ulaşmak istiyor. İşte bu ihtiyaçlardan yola çıkan Nolte, en pratik ve en estetik çekmece ve dolap sistemlerini yaratmak için yaptığı çalışmalarını yaşam alanlarına taşımaya başladı.

NolteNovaBasic2Mutfaklara yeni bir düzen

Nolte, modern dolap sistemleri ile günlük mutfak yaşamına düzen getiriyor. Mükemmel planlanmış sürgülü kasalar ve çekmeceler, iç düzenlemeler ve mükemmel detaylar mutfağı en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyor. Böylece fazla çaba harcamadan mutfağınızda istediğiniz şeye ulaşmanız da mümkün oluyor. Değişik genişlikteki çekmeceli dolaplar, mutfağınızdaki alandan en uygun şekilde yararlanmanız için harika bir fırsat yaratıyor.

80 kg taşıma kapasiteli çekmeceler

Markanın ComfortLine düzenleme sistemi sayesinde, çatal bıçak ve porselen takımlarını hatta tencereleri yerleştirmek, sorun olmaktan çıkıyor. Değişken raf yükseklikleri ve geniş hacimli çekmeceler ile büyük boyutlardaki objeler bile rahatlıkla konumlandırılabiliyor.

Yan çerçevelerin yüksekliği ve son derece geniş çekmecelerin 80 kiloya kadar taşıma kapasitesi sayesinde, içecek kasaları bile artık mutfakta kendine ait bir yer bulabiliyor. Farklı tezgah derinliklerine de uyabilen çekmeceli dolaplar, 75 cm’lik tezgahlarda fazladan %35 ek depolama alanı sağlıyor. Modern atık ayırma sistemi ise mutfakta günlük işleri kolaylaştırıyor.

Nolte_ColorLine_cekmecelerMükemmel iç tasarım ile karmaşaya son

ComfortLine sürgülü kasa ve çekmece sistemi, boşa harcanan depolama alanlarını ve ağırlık sorununu ortadan kaldırıyor. Tam kapasite ile dolu olduğunda bile mükemmel iç düzenlemesi sayesinde karmaşaya izin vermiyor. Aynı zamanda bu sistemde çekmecelerin yerini değiştirme, ayarlama yapma, yenilerini ekleme imkanı da bulunuyor.

Çekmece ve dolaplarda şeffaflık zamanı

Glassline adıyla kullanıcıların beğenisine sunulan tasarımlar ise şeffaf camdan yapılmış çekmece yüzeyleri ile çekmeceyi açmadan içini görmenizi sağlıyor. Böylece aradıklarınızı kolayca bulmanız ve zamandan kazanmanız mümkün hale geliyor. Metal ile camın estetik birleşimini gözler önüne seren Nolte Glassline serisi çekmeceler, aynı zamanda geniş hacmi ile de oldukça konforlu.

Mutfakta sessizlik teknolojisi

Nolte, mutfakta dolap kapaklarının ve çekmecelerin kapanırken çıkardıkları sinir bozucu seslere ve gürültülere karşı da mükemmel bir çözüm getiriyor. Yeni SilentComfort teknolojisiyle dolap ve çekmeceler, son derece sessiz bir şekilde kapanıyor. Menteşelere takılan küçük bir frenleyici sayesinde dolap kapakları ve çekmeceler sessizliğe bürünüyor.

NolteSilentComfort

Sadeliği sevenler için kulpsuz çekmece ve dolaplar

Markanın çekmece ve dolaplarda sunduğu bir başka özellik ise kulpsuz mutfak mobilyalarında bulunan it-aç teknolojisi… Sadeliği sevenler için özel bir tasarım sunmak isteyen Nolte, kulpsuz çekmece ve dolap modellerinin modern görünümü ile mutfaklara ayrıcalıklı bir görsellik de katıyor. Özel bir mekanizma sayesinde hafifçe itmeniz, dolap ve çekmecelerin sessizce açılması için yeterli oluyor.