HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Armatürlerle farklılaşan banyolar

Villeroy & Boch uzun yıllardır banyonun her alanında güçlü bir tasarım sağlayan lavabo ve duş çözümlerinin yanı sıra yüksek kaliteli ve banyo koleksiyonlarını tamamlayan armatürleri de geliştirmeye devam ediyor. Bazı armatürler belli bir yaşam tarzı için oluşturulurken, birçoğu da genel tasarım çeşitliliği ile uyumlu olması açısından evrensel tasarım çizgisinde tasarlanıyor.

+V&B_Elegance_139

V&B_Elegance_379Prestijli tasarım stüdyosu Molldesign; 2013 yılı koleksiyonları için Vileroy & Boch’a iki yeni kapsamlı armatür serisi tasarladı. Bu seriler modern ve evrensel tasarımı ile Just ve zamansız, zarif forumu ile LaFleur Classique…

Geometrik tasarımı düz çizgiler ile birleştiren, dik ve yumuşak açılı yeni musluk serisi Just; duygusal stilde modern oda tasarımları için mükemmel uyum sağlayan bir görselliğe sahip. İnce ve dik açı ile yerleştirilmiş musluk ağzı, girintisiz kesime sahip kolu ve yuvarlak hatlı gövdesi ile minimalist doğruluk ve hassas tasarım dili arasında bir denge oluşturuyor.

Ürün farklı lavabolar ile kombine edilebiliyor. Lavabo; dikdörtgen, yuvarlak, oval hatta asimetrik olsa bile Just’ın doğrusal tasarımı sayesinde istenen uyum sağlanıyor ve banyo tasarımına kişisel bir dokunuş katılması mümkün oluyor. Model; lavabo, duş ve küvet için farklı sürümleri ile tam bir banyo serisi olarak tasarlanmış.

V&B_LaFleur_Collage_036Başarılı musluk serisi LaFleur, klasik çapraz tasarımlı musluk başlığı ile genişliyor. LaFleur Classique, geleneksel çapraz başlık tasarımına getirdiği çağdaş yorum ile geçmişte kalmış büyük banyo kültürüne ait anıları canlandırıyor. Klasik form üzerine kurgulanan çizgiler ile tasarım, nostaljik olmadan zamansız şıklık sunabiliyor. Böylece modern estetik geleneksel zarafet ile birleşiyor. Tüm LaFleur koleksiyonu gibi, LaFleur Classique de doğal bir aura ve tanıdık, yumuşak hatlar ile karakterize ediliyor. Yumuşak geçişler ve dengeli oranlar musluk tasarımına duygusal, neredeyse kadınsı bir görünüm veriyor. Koleksiyon, su kullanımını azaltmayı sağlayan perlatöre sahip bir dizi musluk parçası da içeriyor. Küvet ve duş için de alternatifler sunuyor.