HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Akıllı TV’ler gerçekten akıllı mı?

Teknolojinin yenilenme hızı sürekli yükselirken, ilerleme yönü oldukça net ve odaklanmış durumda: İnsan! Akıllı teknolojilerin çıkış noktası da kullanıcısı ile birebir iletişim ve ilişki kurabilmesi… Bu teknolojiyi arkasına alan TV’ler; bireylerin program seçimlerine göre öneriler getirebiliyor, yayın akışlarını her bireyin kendi yaşam hızına göre yönetebiliyor, izlenen görüntüye göre mod seçiminden ses düzeyine dek birçok noktada devreye girebiliyor. Bu alandaki son çalışmalardan birine imza atan Toshiba’nın yeni serileri eşliğinde, akıllı TV’lerin yeteneklerine bir göz atmaya ne dersiniz?

L4_series_lifestyleYeni Toshiba CloudTV’ler televizyon izleme deneyimini farklı bir noktaya taşıyan geniş hizmetlere sahip. Bu hizmetlerin merkezinde“kişiselleştirme” bulunuyor. Kullanıcılar kendi zevk ve tercihlerine uygun sosyal ağ bildirimleri ve içerik önerilerini alabiliyorlar. Öneri hizmetleri belirli bir öneri algoritmasına dayanarak, dinamik şekilde, gelecek yedi gün mevcut olacak içeriklerin yenilenmiş listelerini oluşturuyor. Güçlü arama aracı ise internet üzerinden bağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) veVideo-on-Demand hizmetlerinde ve ev ağına bağlı diğer cihazlarda depolanan içerikler arasından popüler dizileri, şovları, filmleri, spor programlarını ve benzer pek çok içeriği arıyor ve keşfediyor. Böylece izleyicinin yayıncı kanalların programlarına bağlı kalmak zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Lifestyle_L6

Toshiba Cloud TV’nin akıllı ve kişiselleştirilmiş arama ve öneri özellikleri, seçkin TV uygulamaları ve hava durumu gibi pratik araçlar sunmanın yanı sıra kullanıcılara mobil cihazlarındaki içeriklerle rahatlıkla etkileşim kurma imkanı da veriyor. Portal, aile takviminden kişisel mesajlaşmaya kadar pek çok sosyal TV hizmetine ilave olarak internette en fazla aranılan TV şovları veya kullanıcıların o anda izlediği program ile ilgili canlı tweetleri iletebiliyor.

Lifestyle_L7Model; kullanıcıların sunulan hizmetler içinde aradıklarını kolayca ve sezgisel olarak bulabilecekleri bir grafik tasarıma sahip. Kullanıcı arayüzünün sadeliği ve tarzı Toshiba’nın yeni bütünleşik televizyon tasarımı yaklaşımının bir parçası olarak televizyonların fiziksel tasarım unsurlarıyla tüketicinin yaşadığı toplam deneyimi birleştiriyor. Bu yeni arayüz; Açık Tarayıcı, Intel WiDi, kayıtlı programlar ya da uyarılar gibi kilit özelliklere erişim de sağlıyor. Ev ağı üzerindeki herhangi bir USB veya DLNA cihazından depolama birimine de erişilebiliyor.

L7 serisi televizyonlar 3D aktif örtücü teknolojisini kullanarak 3D içerikleri Full HD çözünürlükte izleme zevkini sunuyor. Ek olarak 2D’den 3D’ye dönüştürme teknolojisi beğendiğiniz 2D formatındaki programları ve filmleri 3D keyfiyle izleyebilmenizi sağlıyor. Ayrıca tüm Full HD televizyon serileri ortak olarak hızlı spor veya aksiyon sahnelerinde yumuşak ve parlak görüntüler sağlayan Active Motion & Resolution(AMR) 50, 100 veya 200 gibi Toshiba’nın çok iyi bilinen görüntü kalitesi üstünlüklerine sahip. Tüm modellerde dahili Wi-Fi özelliği bulunuyor.