HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Ahşabın sıcaklığı ile bir ev tasarımı

Modern ve geniş bir yaşam alanı içinde aynı anda sıcaklık ve rahatlık gibi kavramları da görmek istiyorsanız, ilk başvuracağınız malzemelerden biri kuşkusuz ahşap… Modern bir mimari bakış açısı ile hayata geçirilen bu ev konseptinde, iç ve dış mekanlarda özgürce ve diğer malzemelerle uyum içinde kullanılan ahşap, farklı bir bakış açısını da hayata geçiriyor.

Barton-Hills-Residence-by-A-Parallel-Architecture

Bahçe içinde, iki katlı bir yerleşim planı ile şekillendirilen villa; konforlu ve dinlendirici bir mekan elde etmek, yenilenme duygusunu daha bahçesindeyken vermesini sağlamak amacıyla tasarlanmış. Ahşabın yanı sıra beton, çelik ve camın uyumlu birlikteliği dikkat çekiyor. Mimari açıdan çözümlenen bir diğer önemli unsur ise mekanın farklı bakış açılarına izin veren, esnek bir görselliğe sahip olması.

Tasarımda geniş açık ve kapalı alanlar oluşturulmuş. Ana unsur ferahlık ve bu kavram, gece ve gündüz farklı etkiler bırakacak şekilde hayata geçirilmiş. Uzun, neredeyse kesintisiz cam bölüm, modern yapıyı daha da şeffaf bir görünüme kavuşturmuş.

Salon ve mutfağın aydınlık havası, içerdeki yaşamı da en az dışarıdaki kadar rahatlatıcı kılıyor. Dekorasyonda, mimariyi destekleyecek şekilde modern tarzın hakimiyetine yer verilmiş. Evin yapısında ağırlık verilen ahşabı dekorasyonda da farklı alanlarda görmek mümkün. Bu da evin içini ve dışını bütünleyen bir unsur olarak göze çarpıyor. Mutfağın büyük kullanım alanı, katlar arası merdivenin sakin, yalın ve seçkin formu; iç mekan detaylarından sadece bir kaçı…

Mekanın banyosu, mimari projenin çıkış noktalarından biri olan yenilenme duygusunu çok net bir şekilde gözler önüne seriyor. Tavanda kullanılan ahşap detay, banyoya hakim beyaz ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Banyo, kişisel bir SPA merkezi görünümü sunuyor ve işlevsel olarak da bu görünümü destekliyor.

Barton-Hills-Residence-by-A-Parallel-Architecture-10