HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

A’Design Award’dan Isvea’ya 6 ayrı ödül

İtalyan kökenli yarım asırlık vitrifiye markası Isvea, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından “A’Design Award and Competition”da 6 ödül birden kazandı. Ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano tasarımı “B+ serisi asma klozetler”den sonra; 3’ü genç Türk tasarımcı Sevil Acar’a ait olan 5 banyo mobilyası tasarımı da ödül aldı.

sevil-acar-foto-kBaşarılı, genç bir tasarımcı: Sevil Acar

Ödül alan Sott’aqua Marino, Eleganza, Valente, Soluzione, Sentimenti serilerinin ilk üçü, genç Türk tasarımcı Sevil Acar tarafından tasarlandı. 2007 yılında 3M’in gerçekleştirdiği tasarım yarışmasında Heykel Kategorisi İkincilik Ödülü ve 2008 yılında Orta Anadolu İhracatçılar Birliği’nin düzenlemiş olduğu mobilya tasarım yarışmasında ofis mobilyası tasarımıyla Bürotime Özel Ödülü sahibi Sevil Acar; 2008 yılında Belçika’nın Kortrijk kentinde, “The Socrates Intensive Program-A Multidisciplinary Approach to Product Innovation” adlı çalıştayda yaşlılar için iletişim aracı tasarladı. 2009 yılında ise, Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen IF Concept Design Awards ‘da “Design for Elderly” projesi ile 4500 proje ve tasarımcı içinde ilk 100’de yer aldı.

ettore-giardano-fotoEttore Giordano tasarımı: Çevre dostu klozet

Ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano tasarımı olan, A’Design ödüllü ve cleaRing teknolojili B+ serisi asma klozetler, daha az deterjan tüketimi ve daha kısa sürede temizlik olanağı sayesinde çevre dostu özelliği ile farklılaşıyor.

Isvea’nın cleaRing özelliği, kanalsız haznesi ile kullanıcılara hijyenik ve temizliği kolay banyolar sunuyor. Sağlığa zararlı organizmalar üremesine ve birikmesine neden olan kanalı ortadan kaldırdığı için üst düzey temizlik ve hijyen sağlayan cleaRing özelliği, ev hijyenine yeni bir boyut getiriyor.