HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Açık, sade ve zamansız tasarımlar

Koleksiyon; güçlü tasarım dilini yeni ve yine etkileyici bir estetik anlayışın izlerini taşıyan modelleri ile buluşturuyor. Markanın 2013 yılına bakış açısında sadelik, duru ve açık bir anlatım, yakın geçmişe çağdaş göndermeler ve zamandan soyutlanmış bir üslup dikkat çekiyor. Abartısız ve incelikli çalışmalar arasından seçtiğimiz bazı modeller, Koleksiyon’un bu yıl mobilyaya getirdiği yorumlar hakkında önemli bilgiler veriyor.

Art Nouveau tarzı ile geleneksel lale formundan ilham alan Amoroso, Anadolu’ya ait çizgileri modern bir anlayışla sentezliyor. Dinlenme ve okuma koltuğu olarak tasarlanan modelin siyah lake ayakları geleneksel topuz formuna gönderme yapıyor. Amoroso, özel lale formlu kolçakları ve dinlenme pozisyonuna göre baş kısmını tamamen kavrayan sırt kavisi ile de rahat bir oturuşu destekleyecek bir yapıya sahip.

amoroso-berjer_1

Ova ise ev ve çalışma alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir çalışma. Farklı form ve ölçüleri, kullanışlılığını artırıyor. Kaplama tablada yaratılan görsel oyunlar ve özgün ayak tasarımı, Ova’yı diğer sehpalardan ayırıyor. Cam tablasının 360 derece dönebilmesi sayesinde bütün ihtiyaçlara cevap verecek bir yeteneğe sahip.

Klasiğin çağdaş yorumu olan Demre büfe; Art Nouveau tarzı ayakları, siyah lake üzeri siyah cam ve sürgülü kapaklarıyla modern bir görünüm sergiliyor. Film baskı tekniğiyle uygulanmış Bizans mozaiklerinden esin alan kırmızı desen, farklı kültürleri buluşturmayı başarıyor. Kapalı konumdayken aynı düzlemde yer alan sürgülü kapakları kolayca açılıp kapanırken, raf sistemi ideal bir depolama alanı yaratıyor.

demre_5.889-tl

Rönesans’ın görkemli rahatlığı Madrigal ile evlere konuk oluyor. Tıpkı ismini aldığı müzik formu gibi farklı sesleri ahenk içinde buluşturuyor. Biyeli tasarımıyla dikkat çeken Madrigal, siyah nikel ayaklarının zarafeti sayesinde gökyüzünde salınan bir bulut izlenimi veriyor. Tasarım, klasik ve modern çizgileri, yüksek konfor sunumu ile buluşturuyor.

madrigal_3.176-tl

Kasbah adını alan tasarımda sadeliğin yeni bir tanımı yapılıyor. İnce ve modern çizgileriyle beğeni toplayan yemek masası, altı veya sekiz kişilik gruplarla keyifli yemek saatleri geçirmeye olanak sağlayacak bir formda karşımıza çıkıyor.

kasbah_2.247-tl

Dinlenme, okuma ve televizyon koltuğu olarak tasarlanan Gondol, çağdaş görünümlü bir berjer. Deri ve kumaş kaplama seçenekleri sunan tasarım, iki ayrı sırt ve ayak alternatifi içeriyor. Gondol’un yüksek sırtlı olan modeli özel mekanizması sayesinde öne ve arkaya salınıma imkan veriyor. Köşe ayakları olmayan bu model, kendi çevresinde 360 derece dönebiliyor. Gondol’un kısa sırtlı olan ikinci modeli ise sabit ayaklı olarak çalışılmış.

gondol_1.622-tl

Belince’nin özel tasarımı ile mobilyanın kendisi, yatılan şilteyi taşıyan ince bir düzleme dönüşürken; gerek detayları, gerek malzeme kullanımı ile rafine bir kimlik sergiliyor. İçeri çekilmiş metal ayaklar, yatağı havada duran hafif bir platform algısına ulaşırken, yatak odasında temizlik ve hijyen koşulları için de ideal bir alt yapı sağlıyor.

belince_2.153-tl