HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Açık havada keyifli anlar paylaşın

Regatta-dıs-mekan-yemek-masası-ve-sandalyeleriYaz mevsimi tüm güzelliği ile akmaya devam ediyor. Yakında Sonbahar kapımızı çalacak ve yavaş yavaş dış mekanlardan aldığımız tatları da beklemeye almak zorunda kalacağız.

Hazır havalar güzelken ve açık havada zaman geçirmek mümkünken, olabildiğince keyifli anlar paylaşmaya çabalamak gerekiyor.

Bahçelerde ve teras, balkon gibi evin açık alanlarında bu keyfimizi artıracak birçok farklı tasarım bulunuyor. Bu tasarımlar; konforlu bir dinlenme ve uzun sohbetlerde işlevsel alanlar oluşturma adına oldukça yararlı ve yaratıcı çözümler sunuyor.

DECORISE

Aslında ev içinde kullanılan eşyaların genel formları dış mekanlar için de genellikle kullanılıyor. Farklı form ve ebatlarda yemek masaları, kollu ya da kolsuz sandalye ve koltuk seçenekleri, sehpalar, servis platformları ve daha birçok modül; bahçe ve teras sohbetlerine rahat ve fonksiyonel ortamlar sunuyor. Dış mekanlarda kullanılacak ürünler konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise Güneş ışınları ve nem, rüzgar gibi dış etkenlere dayanıklı, kaliteli, sağlığa zararlı malzemeler içermeyen ürünler olmasına önem vermek…

rattan-koltuk-ve-puf

DECORISE-tenteli-kanepe

ahsap-oturma-grubu

HAAZ-katlanır-sandayeDış mekanda özellikle mobilyalar söz konusu olduğunda; rattan, bambu, teak gibi ahşap grubu malzemeler yoğunlukla tercih ediliyor. Alternatifler arasında hasır ve ferforje dikkat çekiyor. Son yıllarda kullanımı artan alüminyum ve plastik tasarımlar da kalite çıtasını zorlayan çalışmalar arasında. Hemen hepsinin ortak özelliği ise yüksek konfora sahip dinlenme alanları oluşturmaları. Dış mekanların gözdeleri arasında olan salıncak modülü de tasarımcıların elinde formdan forma girmeyi başaran üniteler arasında yer alıyor.

CUMBA-oturma-grubu

Açık havada keyifli anlar paylaşın