HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

10 yüksek büfe

Ev yaşamı içinde günlük ya da dönemsel kullanım için ayrılmış eşyalardan aksesuarlara dek birçok ürünü depolamaya ve sergilemeye yarayan yüksek büfeler, mutfaktan salon ve yemek odasına dek çeşitli alanlarda konumlanabiliyor. Bu işlevsel modül, farklı akımların dinamikleri ile yorumlandığında, ortaya oldukça çarpıcı sonuçlar da çıkıyor. İşte değişik tasarım haritaları ile işlenmiş 10 farklı büfe uygulaması…

Mutfak geleneği
Mutfaklarda büfelerin sağladığı işlevsellik göz ardı edilecek gibi değil. Bu modelin alt kısmında şarap vb içkiler ve şişeler için de özel bir yer yapılmış. Kapakların iç kısmının kullanıma açılması ile alan genişliği yakalanmış.

crate&barrel-büfe

Her yere uygun
Tek çekmeceli ve bol raflı bu model, şeffaf cam kapakları ve sade mobilya kurgusu ile evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir tasarım. Renk seçimini genel konsepte göre yapmak yeterli olacaktır.

Mystral-yuksek-bufe

Duru sadelik
Bu yalın tasarım, iki değişik kapı tasarımı ile dikkat çekiyor. Sağ tarafta oluşturulan camlı bölüm, sergileme alanı olarak da kullanılabilir durumda.

BRIZA--camlı-büfe

Modern
Son yılların vazgeçilmez trendi beyaz ile şekillenen bu tasarım, dekorasyona göre parlak ya da mat olarak tercih edilebilir. Camsız geniş kapakların ardında tatminkar bir depolama alanı bulunuyor.

ikea-beyaz-bufe

İskandinav
Dekorasyonda önemli bir stil olan İskandinav akımını çıkış noktası alan modül, tel kafesle estetize edilmiş kapakları ve zarif hatları ile şık ve uzun ömürlü bir çalışma.

BECARA

Geleneksel kır evi
Kır evlerinin sıcak ve içten havası modelin çizgilerine işlemiş. Tel kafesli ve ahşap iki ayrı kapak seçeneği sunulmuş. Geniş iki ayrı bölme ile farklı depolama ihtiyaçları çözümlenmiş.

ahsap-bufe

Amerikan stili
Eskitilmiş ahşap yüzeyi, simetrik duruşu ve akıma özgü kavisleri, detayları ile dikkat çeken tasarım, özellikle doğal yaşam alanı tercih edenler için ideal seçenekler arasında.

fatih-kiral-mobilya

Retro modern
Son yılların gözde akımlarından Retro, bu çalışmada modernize edilmiş bir yorumla karşımıza çıkıyor. Buzlu camlar ve al kapaklarda çalışılan aralıklı ahşap efekti dikkat çekici.

dogtas-mobilya

Klasik etki
Ahşabın sıcak ve ağırbaşlı havası modüle karakter katıyor. Eski mutfaklarda uygulanan modüllere gönderme yapılıyor. Ayaklar ve kulplar, klasik tarzın önemli izleri arasında.

mudo-concept

Yalın Retro
Retro akımının bir başka yorumu… Detaylar yakın geçmişe keyifli bir yolculuk yaptırıyor. Çekmece, açık raf ve kapaklı bölüm ile sergileme ve depolama alanları rahatlıkla ayrılabiliyor.

boconcept_camlı_dolap