HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

10 yatak odası stili

Yatak odaları, bireyin hayata bakışı hakkında önemli ipuçları veren bir mekan. Kişisel yaklaşımların en üst düzeyde tanımlanabildiği bu özel alan, dekorasyon tarzları açısından da kullanıcısı ile aynı dili konuşan ve duygusal bağlar kuran bir oda konumunda yer alıyor. Yatak odanızın sizi yansıtması için atılacak en önemli adım, mekanın stili… Bu konuda size en yakın seçeneklerin üzerinde durduğunuzda, gerisi de kolaylıkla geliyor olacak. İşte farklı stilleri ile yatak odalarına kısa bir bakış:

Yatak odası sizi rahatlatmalı, dinlendirmeli ve içinde bulunduğunuz andan keyif almanızı sağlamalı. Bu mekandan elde edeceğiniz huzur ve konforun, sadece rahat bir yatak ya da geniş bir gardırop ile sınırlı kaldığını asla düşünmeyin. Doğallık, romantizm, klasik değerlere verdiğiniz önem gibi birçok kavramsal yaklaşım, yatak odanız ile sizin aranızda kurulacak köprü için önemli roller üstleniyor. Bu sayfada gördüğümüz iki farklı konseptte, natürel yaklaşımları ve klasik tarzın nüanslarını kolaylıkla ayırt edebiliyoruz.

Hızlı kent yaşamının içinde minimal alanlar yaratmak isteyenlerin ilk tercihleri modern tarzın etkisinde kalan tasarımlardan yana oluyor. Sadelik, dinginlik gibi kavramlarla yoğrulan bu tarz, dış görüntüde estetik ve duru bir sunum yakalarken, iç hacimlerde işlevselliği ve pratikliği ön plana çıkarıyor. Modüllerin her birinin kendi içinde belli bir anlatımı ifade etmesi ve bir bütüne ulaşılması, yine bu tarzın vurucu yönleri arasında.

Romantizm, ihtişam, lüks gibi duyguları yatak odasında işlemek isteyenler için ise hem klasik hem de modern tarzın içinden seçimler yapmak mümkün. Klasik, dömi-klasik, bohem, gotik gibi detaycı ve görkemli görsellikten country ve modern tarza doğru uzayan bu skala içinde renkler, işlemeler gibi tercihler dikkat çekerken, mekanın belirleyicileri arasında yatak başlıkları da ayrı bir önem kazanmış oluyor.